Święto szkoły

Święto Szkoły
połączone z Dniem Dziecka
odbyło się 1 czerwca 2015 roku (poniedziałek)
w godzinach 8:00-12:30

 

 

W dniu dzisiejszym jednocześnie obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz Święto Szkoły. Społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi spotkała się rano, aby ogłosić wyniki i wręczyć nagrody w XV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej oraz już po raz siódmy przyznać Order Dobroci, nagrodę przyznawaną wyjątkowym uczniom. Tegoroczny Order Dobroci w klasach 1 - 3 otrzymała Ewa Czomko z klasy 3a, a w klasach 4 - 6 Ania Sochacka - Rembowska z klasy 4a.
Po części oficjalnej wszyscy uczniowie spotkali się na boisku szkolnym, gdzie mogli wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Święto Szkoły
połączone ze Świętem Dziecka
odbyło się 30 maja 2014 roku (piątek)
w godzinach 8:45-13:30

 

 

Tegoroczne Święto Szkoły połączyliśmy z obchodami Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie spotkali się rano na uroczystości wręczenia nagród w XIV edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej, który organizuje nasza szkoła oraz wręczenia Orderu Dobroci. Pani Dyrektor wręczyła także nagrody i dyplomy za inne zewnętrzne konkursy.

 

Tegoroczny Orderu Dobroci w klasach 1 - 3 otrzymała Kinga Balcerak z klasy 3a, a w klasach 4 - 6 Ada Brojek z klasy 5a.
Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców, a następnie udali się do kina. Był to prezent od Rady Rodziców.

Święto Szkoły
pod hasłem Święto Rodziny
odbyło się 25 maja 2013 roku (sobota)
w godzinach 9:00-12:30

Tegoroczne Święto Szkoły obchodziliśmy jako Święto Rodziny. Uczniowie przybyli do szkoły w sobotę, wraz z rodzicami i rodzeństwem. Podczas wspólnego spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody w organizowanym przez nas już po raz trzynasty Konkursie Twórczości Dziecięcej. Konkurs miał zasięg dzielnicowy.
Tego dnia wręczone zostały także dwa Ordery Dobroci. W tym roku otrzymały je uczennice: Magdalena Laskowska z klasy 3a oraz Małgorzta Salamończyk z klasy 4a. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Łuczak z oddziału przedszkolnego.

 

 

Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na poczęstunku zorganizowanym przez Rodziców, a następnie obejrzeli pokaz cyrkowo - iluzjonistyczny, zaprezentowany przez grupę Sweetteam.
Mogliśmy też wziąć udział w loterii fantowej, zorganizowanej na rzecz jednej z naszych uczennic.
Dzień minął w miłej i radosnej atmosferze!

 

 

Święto Szkoły
połączone z Inauguracją Roku Janusza Korczaka w Warszawskiej Oświacie
oraz 50cio leciem nadania szkole imienia
odbyło się 26 kwietnia 2012 roku

W naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja Roku Janusza Korczaka w warszawskiej oświacie połączona z obchodami 50-lecia nadania szkole imienia Janusza Korczaka.

 

 

Jesteśmy pierwszą warszawską szkołą, której patronem został Stary Doktor. Uroczystość nadania imienia pisarza, pedagoga i przyjaciela dzieci - Janusza Korczaka odbyła się 29 maja 1962 roku. Odsłonięcia tablicy na budynku szkolnym dokonał Igor Newerly - pisarz, jeden ze współpracowników i przyjaciół patrona.
W naszych uroczystościach wzięli udział: dyrektor Biura Edukacji pani Joanna Gospodarczyk, naczelnik Wydziału Oświaty Dzielnicy Śródmieście pan Andrzej Wyrozembski, dyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i wielu innych zaproszonych gości.

 

 

Podczas jubileuszu szkoły dyr. Biura Edukacji, Pani Joanna Gospodarczyk zainaugurowała Rok Korczakowski w warszawskiej oświacie. Nastąpiło także podsumowanie XII edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej. Wystąpił nasz zespół muzyczny Dźwiękoludy oraz laureaci konkursu szkolnego Mam Talent. Uczniowie odczytali Prośbę Dziecka - tekst w którym Janusz Korczak zawarł najważniejsze prawa dotyczące dzieci.

 

 

Po uroczystościach oficjalnych goście mieli możliwość obejrzeć szereg aktywności uczniowskich, galerię prac plastycznych i pamiątki szkoły.

 

 

Prezentacja aktywności społeczności szkolnej pt. Idee Janusza Korczaka w naszej szkole - szkole XXI wieku - przykłady dobrej praktyki obejmowała:
Ćwierćland - mamy prawo do szacunku.
Na bezludnej wyspie, czyli o potrzebie praw.
Kosmiczna lekcja - mam prawo do własności.
Scrapbooking - mam prawo do tajemnicy.
Poznaję swoje prawa...
Odkrywam świat - małe laboratorium, czyli moje prawo do dnia dzisiejszego.
Poznaję, potrafię, jestem dobry - moje prawo do rozwoju.
Ja rosnę - moje prawo do rozwoju.
Odkrywam swoje talenty (prawo do rozwijania zainteresowań).

 

 

Święto Szkoły
pod hasłem Dzień Dziecka - Świętem Szkoły
odbyło się 1 czerwca 2011 roku (środa)
w godzinach 9:00-13:30

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka oraz Święto Szkoły. Wszyscy uczniowie spotkali się na wspólnej uroczystości.
Pierwsza część naszego spotkania była podsumowaniem dwóch bardzo ważnych konkursów. Po raz 11 rozdaliśmy nagrody w Konkursie Twórczości Dziecięcej, organizowanym przez SP 211 dla uczniów wszystkich szkół śródmiejskich. Po raz trzeci przyznaliśmy uczniom Ordery Dobroci, nagrody przyznawane tym, którzy służą pomocą swoim kolegom, okazują przyjaźń i dobre serce, a jednocześnie akceptują odmienność innych.

 

 

W części artystycznej wystąpili szczególnie uzdolnieni uczniowie naszej szkoły. Obejrzeliśmy występy taneczne, posłuchaliśmy gry na instrumentach oraz występów wokalnych.

 

 

Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na boisku szkolnym gdzie przygotowane były zadania sportowe. Uczniowie mieli okazję wykazać się sprawnością fizyczną, zręcznością i szybkością. Na najlepszych czekały nagrody.
Dzień 1 czerwca upłynął nam pod znakiem radości i zabawy.

 

Tego dnia delegacja samorządu uczniowskiego udała się ze sztandarem i wiązanką kwiatów na uroczystości pod pomnik naszego patrona Janusza Korczaka.

Święto Szkoły
pod hasłem Dzień Dziecka - Świętem Szkoły
odbyło się 1 czerwca 2010 roku (czwartek)
w godzinach 8:30-12:00

Dzień Dziecka - Świętem Szkoły, pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczne Święto Szkoły, które odbyło się wyjątkowo w czerwcu, w dniu szczególnym dla wszystkich dzieci.
Tego dnia rozstrzygnięto trzy ważne konkursy organizowane przez naszą szkołę.
Już X raz zorganizowaliśmy Konkurs Twórczości Dziecięcej pn. Dzieci książęta uczuć, poeci, myśliciele (rok szkolny 2009/2010).W konkursie brali udział uczniowie wielu szkół podstawowych. Zwycięzcy gościli na naszej uroczystości.

 

Order dobroci to odznaczenie nadawane w naszej szkole przez dorosłych dzieciom, które mają dobre serce. Dzieci te aktywnie służą pomocą, okazują przyjaźń i cierpliwość, akceptują odmienność innych. W tym roku szkolnym Order wręczyliśmy już po raz drugi.
Ogłosiliśmy wyniki bibliotecznego konkursu poetyckiego Wiosna. Zadaniem uczestników było napisanie własnego wiersza o tematyce wiosennej.

 

Atrakcją Dnia Dziecka były liczne konkursy i rozgrywki sportowe oraz przedstawienie teatralne.

 

 

Święto Szkoły
pod hasłem Mamy Prawo Do Radości
odbyło się 7 maja 2009 roku (czwartek)
w godzinach 9:00-12:00

Tegoroczne Święto Szkoły upłynęło nam pod hasłem: Mamy prawo do radości.
W uroczystościach towarzyszyli nam goście ze szkół partnerskich, uczestniczący wspólnie z nami w programie Comenius. Przyjechali do nas z Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Szwecji i Turcji.

 

Podczas obchodów Święta Szkoły zostały wręczone nagrody w kolejnej edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej oraz Ordery Dobroci - nagrody dla najbardziej uczynnych
i koleżeńskich uczniów.

 

W drugiej części spotkania uczniowie przedstawili krótkie scenki związane z hasłem tegorocznych obchodów. Było kolorowo, gwarno i RADOŚNIE.

 

 

Święto Szkoły
pod hasłem Na Wyspie Króla Maciusia
odbyło się 5 lutego 2008 roku (wtorek)
w godzinach 9:00-19:00

Już po raz 46 obchodziliśmy Świeto Szkoły. W tym roku w innym niż zazwyczaj terminie
i wyjątkowo uroczyście, bo w połączeniu z obchodzmi 50 - lecia istnienia szkoły. Podobnie jak dzień wcześniej, zaprosiliśmy wszystkich na Wyspę Króla Maciusia. Gościliśmy głównie rodziny naszych uczniów.

 

W pierwszej części spotkania wręczone zostały nagrody VIII edycji Konkursu Twórczości Dziecięcej. Konkurs organizowany jest corocznie przez naszą szkołę. Uczestniczą w nim uczniowie szkół śródmiejskich. Obecni byli zaproszeni goście - zwycięzcy uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami.

 

Po krótkiej przerwie zaprezentowały się wszystkie klasy. Każda przygotowała krótki występ związany z tegorocznym tematem. Były egzotyczne tańce, dzikie zwierzęta
i barwne stroje.

 

Tegoroczne obchody 50 - lecia szkoły i Święta Szkoły zakończyły bale karnawałowe.

 

Podczas balów każdy z uczestników miał możliwość wcielić się w postać Króla Maciusia, fotografując się w przygotowanym do tego portrecie.

 

Dwa dni świąt miały wyjątkowo uroczysty charakter. A scenografia zdobiąca szkołę na długo pozostanie w pamieci wszystkich uczestników.

 

Święto Szkoły
pod hasłem Królestwo Wyobraźni
odbyło się 14 kwietnia 2007 roku (sobota)
w godzinach 9:00-12:00

W tym roku obchody Święta Szkoły minęły pod hasłem Królestwo Wyobraźni.
Uczniowie przygotowali prezentacje swoich klas oparte na pomysłach inspirowanych wylosowanym kolorem. Każda klasa przygotowała stroje. Głównym materiałem był szary papier z elementem wylosowanego koloru. Powstały też plakaty – wizytówki z nazwami poszczególnych prezentacji. Wszyscy znakomicie wywiązali się z powierzonego zadania, dlatego wszystkie klasy otrzymały dyplomy i drobne upominki.

 

 

Po raz pierwszy uczniowie wystąpili na nowej, profesjonalnej scenie.

 

Pani Dyrektor, jak przystało na Królową, wystąpiła w złocie. Towarzyszyła jej świta królewska tworząca jury.

 

W przerwie występów wszyscy udali się na wspólnie przygotowany poczęstunek. Stoły ciągnęły się przez cały korytarz na parterze. Niektóre nawiązywały kolorem potraw lub dekoracji do prezentacji, którą klasa przedstawiała.

 

 

Zabawa wprowadziła nas w miły, odświętny nastrój.
Było to 45. Święto Szkoły Podstawowej nr 211. Za rok czeka nas 46. Święto Szkoły, ale także obchody 50 - lecia jej istnienia.

 

Święto Szkoły
pod hasłem Europejski Rodzinny Piknik Kulinarny
odbyło się 21 kwietnia 2006 roku (piątek)
w godzinach 9:00-12:00

Podczas tegorocznego Święta Szkoły zorganizowaliśmy EUROPEJSKI RODZINNY PIKNIK KULINARNY, który był zwieńczeniem całorocznej pracy Szkoły w ramach Projektu Socrates Comenius.

Klasy zaprojektowały i wykonały kramy wystawowe oraz makiety strojów ludowych państw partnerskich. Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali potrawy.
Podczas pikniku uczniowie wspólnie z nauczycielami i rodzicami prezentowali swoje stoiska.

 

Odbyła się degustacja potraw regionalnych państw partnerskich i kiermasz tradycyjnych potraw polskich. Każda klasa miała możliwość zareklamowania swojego stoiska.

Uczniowie chętnie fotografowali się w strojach ludowych.

Podczas pikniku zaprezentowało się Kółko Muzyczne z minirecitalem i grupa taneczna z 6b. Klasy 1a i 4b zaśpiewały szanty.

Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zabawy w małym zamku.

W naszym święcie wzięło udział wielu gości. Relację telewizyjną z uroczystości będzie można obejrzeć w Teleranku (program I TVP).

Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom za wsparcie oraz pomoc w zorganizowaniu Święta Szkoły, a nauczycielom i uczniom za zaangażowanie.

Święto Szkoły
pod hasłem Dzień Rzymski
odbyło się 22 kwietnia 2005 roku (sobota)
w godzinach 9:00-12:00

22 kwietnia 2005 roku odbyło się ŚWIĘTO SZKOŁY. W tym roku obchodziliśmy je jako Dzień Rzymski. Rozpoczął się on uroczystym powitaniem przez Dyrekcję Szkoły. Podczas tego spotkania podziwialiśmy spektakl przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Następnie rozpoczęły się zawody sportowe inspirowane starożytnym Rzymem: wyścigi żółwi, wyścigi rydwanów oraz obrona twierdzy rzymskiej Massada.