20 grudnia 2013 roku

Od lat tradycją szkoły jest przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej na przedstawieniu jasełkowym. W tym roku przygotowali je uczniowie klas: 5a i 6a oraz Borys z klasy 2a (nasza sekcja rytmiczna). Przygotowania odbywały się pod czujnym okiem pana Łukasza Czajki. Współczesna akcja przedstawienia pozwoliła lepiej zrozumieć przesłanie płynące ze świąt Bożego Narodzenia.

21 grudnia 2012 roku

Jak co roku, przed samymi świętami spotkaliśmy się wszyscy na dorocznych Jasełkach. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2b pod opieką siostry Anny Galewskiej. Swoim śpiewem wsparł ich szkolny zespół muzyczny pod opieką pana Łukasza Czajki.

22 grudnia 2011 roku

Jak co roku, ostatniego dnia przed przerwą świąteczną wszyscy uczniowie mogli obejrzeć tradycyjne Jasełka. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2a i 3b pod opieką siostry Anny Galewskiej. Swoim śpiewem wsparła ich klasa 6b oraz szkolny zespół muzyczny Dźwiękoludy.

22 grudnia 2010 roku

Uczniowie klasy 5 b, wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Teksty ze Starego Testamentu, które były wykorzystane podczas jasełek wyjaśniały sens i znaczenie narodzenia Chrystusa. Podczas przedstawienia została wykorzystana gra cieni, która bardzo podobała się wszystkim uczniom.

22 grudnia 2009 roku

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole, w dzień poprzedzający ferie świąteczne, przedstawione zostały jasełka przygotowane przez uczniów klas 3 i 5 pod kierunkiem siostry Anety Kobiereckiej i pana Łukasza Czajki.

Widzami Jasełek byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Pozwoliło to poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku jasełka nosiły tytuł Brama do nieba. Tradycyjne sceny Bożego Narodzenia zostały połączone ze współczesnymi problemami dnia codziennego. Ludzie różnych stanów i zawodów pragnący dostać się do nieba mieli przed św. Piotrem zdać relację ze swego życia. Egzamin dla każdego wypadł niepomyślnie. Stąd też trzeba było wrócić na ziemię by dalej dążyć do świętości.

Jasełka uświetniły śpiewem kolęd dziewczęta z klasy 5a przy akompaniamencie pani Angeliki Gotowiec.

Słowa pełne radości, śpiew kolęd, dekoracja i stroje stworzyły miły świąteczny klimat. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli trud w przygotowanie przedstawienia.

19 grudnia 2008 roku

Jak co roku, ostatniego dnia przed przerwą świąteczną wszyscy uczniowie obejrzeli jasełka w wykonaniu swoich kolegów. W tym roku przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 4b i 6a pod kierunkiem siostry Anety Kobiereckiej oraz pana Łukasza Czajki.

Jasełka rozgrywały się w dwóch sceneriach - betlejemskiej stajenki oraz we współczesnym świecie.

21 grudnia 2007 roku

Jak co roku wszyscy uczniowie zebrali się aby obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe - Jasełka. Przygotowała je duża grupa uczniów, reprezentantów sześciu klas: 3a, 3b, 4a, 5a, 6a i 6c pod opieką siostry Heleny Radziejewskiej, pani Angeliki Świercz oraz pana Łukasza Czajki. Widzowie obejrzeli wyjątkowo piękne przedstawienie, staranne kostiumy i dekorację. Usłyszeli kolędy w wykonaniu chóru i solistek.

Jasełka wprowadziły nas w ciepły, pełen tajemnicy nastrój Bożego Narodzenia.

22 grudnia 2006 roku

Tegoroczne Jasełka dla wszystkich uczniów naszej szkoły, przygotowała klasa 5c pod opieką siostry Beaty Dzikowskiej oraz wychowawczyni, pani Marii Oleksiejuk. Aktorzy zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd.

21 i 22 grudnia 2005 roku

Czy zastanawiałeś się dlaczego co roku obchodzimy Boże Narodzenie? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy?

W środę 21 grudnia i w czwartek 22 grudnia spotykaliśmy się na sali gimnastycznej, by po raz kolejny przybliżyć sobie tajemnicę Bożego Narodzenia. Pochylić się nad głębią Betlejemskiej Nocy, "najpiękniejszej, choć grudniowej, kiedy gasną wszelkie spory".

Wiele pytań zadawały dzieci w bożonarodzeniowych misteriach, które przygotowały dla nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Z dziecięcą prostotą i wrażliwością przypomniały wszystkim, że "obchodzimy Boże Narodzenie, aby uczyć się miłości do Pana Jezusa, żeby podawać sobie ręce, żeby się uśmiechać do siebie, żeby sobie przebaczać".

Zostawiły nam także szczególne przesłanie: „Nie tylko w grudniowy wieczór, ale każdego dnia można być świadkiem Bożego Narodzenia. Zawsze, gdy otwiera się na drugiego człowieka, gdy nie wilkiem, ale bratem dla niego się stajesz, gdy z dłoni wyrzucasz kamień, by w niej umieścić kawałek chleba, staje się cud Bożego Narodzenia".

21 i 22 grudnia 2004 roku

Pięknym zwyczajem naszej szkoły jest przygotowywanie przez dzieci jasełek, które przybliżają nam wydarzenia Betlejemskiej Nocy, wprowadzają w świąteczną atmosferę, pobudzają do refleksji.

W tym roku zadania podjęła się klasa II a (wychowawca p. Róża Reicher). 21 grudnia dzieci wystawiły Jasełka misyjne (pod opieką siostry Beaty Dzikowskiej) dla wychowawców, nauczycieli, rodziców i uczniów klas I - III. Oprawę muzyczną – kolędy dziecięcego zespołu Arka Noego – zaśpiewały dzieci z klasy III b. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole także dzieci z przedszkola nr 43 przy ulicy Widok. Uwieńczeniem niezapomnianego świątecznego spotkania były wspólne zdjęcia.

Klasy IV – VI oglądały 22 grudnia sztukę przygotowaną przez koleżanki i kolegów pod opieką siostry Elżbiety Kowalewskiej. Tym razem na wesoło! Sztuka nosiła tytuł Zabawa w jasełka. W tym dniu miały miejsce także klasowe spotkanie wigilijne uczniów z wychowawcami i nauczycielami. To bardzo radosne i niezapomniane przeżycie.